صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

میزان گاز مصرفی در استان اصفهان طی روز گذشته

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، مصرف گاز در استان اصفهان طی روز گذشته بیش از 73 میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت:حجم گاز مصرفی در صنایع حدود 21 میلیون  و 560 متر مکعب و در مصارف خانگی بیش از ۵1 میلیون متر مکعب است .

سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف خانگی توسط مردم عزیز استان مدیریت نشود دچار افت فشار خواهیم شد.

وی، مدیریت مصرف گاز در بخش خانگی و اداری توسط مشترکین مربوطه را بزرگ‌ترین چالش فعلی مسئولان شرکت گاز استان عنوان کرد و افزود: باید توجه داشت که مصرف گاز خانه‌های خالی و همچنین در مدارسی که تعطیل هستند و ادارات پس از ساعات کاری و در روزهای تعطیل مشکل جدی است و باید شهروندان نیز به این امر توجه ویژه داشته باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: چنانچه مردم در کاهش دو درجه‌ای دمای منازل همکاری داشته باشند می‌توانیم شاهد کاهش در مصارف خانگی و در مجموع تامین پنج میلیون متر مکعب گاز برای فعالیت صنایع و گاز رسانی به دیگر استان‌های کشور باشیم.

مهندس علوی، با بیان اینکه، محدودیت  مصرف گاز در صنایع ناگهانی صورت نمی‌گیرد بلکه این اقدام به صورت برنامه‌ریزی شده است،افزود: این اقدام توسط دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران انجام می‌شود و تصمیم گیری در خصوص محدودیت گازرسانی به صنایع استان از طرف مسئولان بالادستی ابلاغ می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: هفت کارخانه سیمان در استان اصفهان در حداقل مصرف گاز بمنظور گرم نگه داشتن کوره های مربوطه هستند و در صورتی که خود این شرکت‌ها تمایلی نداشته باشند که با حداقل مصرف گاز کار کنند، کوره‌هایشان را خاموش می‌کنند.

مهندس علوی، اظهار داشت: از مردم عزیز استان تقاضا داریم با رعایت الگوی مصرف بهینه و رعایت دمای رفاه ( ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتیگراد) این شرکت را در ارائه خدمات مستمر یاری فرمایند و در مصرف بهینه و منطقی گاز که از مصادیق شرعی و اخلاقی دین مبین اسلام نیز می باشد کوشا باشند.

وی، گفت: مشترکین عزیز می توانند با رعایت نکات ساده ای همچون؛ استفاده از عایق های حرارتی، پوشیدن لباس گرم، بستن منافذ خروجی انرژی گرمایی از خانه ها با رعایت نکات ایمنی، استفاده از پرده ضخیم و پوشیده برای پنجره ها و… در تامین گاز استان همکاری نمایند.

  • تاریخ درج خبر :
  • سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٩ - ١٥:٠١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 123
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب